3 kodulehe tehnilist omadust, mida igakuiselt kontrollida


3 kodulehe tehnilist omadust, mida igakuiselt kontrollida

Toimiv koduleht vajab pidevat tööd. Et vältida klientide pettumust ning pahameelt, tuleb igakuiselt pöörata tähelepanu oma kodulehe tehnilistele omadustele. Allpool on kirjeldatud kolm omadust, millele iga veebilehe omanik peaks tähelepanu pöörama.

Pluginad ja uuendused

Tihti põhjustavad just uuendamata või vigased pluginad ehk pistikprogrammid vigasid kodulehe toimimisel. Pluginad on kasulikud abilised kodulehe muutmisel ning erinevate funktsioonide lisamisel, küll aga on tähtis, et pluginad oleksid uuendatud ja ajakohased. Tihti juhtub, et veebilehe haldaja ei märka pluginate aegumist, mille tulemusena on koduleht aeglane ja esineb ka suuri turvariske. Lisaks võib juhtuda, et mõne vanema ja ebaolulise plugina olemasolu on unustatud ehk kodulehte ohustab üks uuendamata ning pahavarale avatud programm. Pistikprogramme tuleks nii veebilehe toimimise kui turvalisuse huvides uuendada võimalikult tihti, seega tuleks neid igakuiselt kontrollida. 

Lisaks pistikprogrammidele tuleb veenduda ka kodulehe platvormi ajakohasuses. Kui koduleht on üles ehitatud näiteks WordPressis, on oluline, et kasutusel olev WordPressi versioon on kõige uuem ning turvalisem. Aegunud versioonidel on sarnaselt pistikprogrammidele suuremad turvariskid ehk ka suurem tõenäosus oma kodulehest ilma jääda.

Linkide toimimine

Kodulehe külastaja jaoks pole midagi tüütumat kui aeglane ning mittetoimiv koduleht. Et klientide pahameelt vältida, kontrolli regulaarselt oma kodulehele lisatud linkide toimimist. Lisaks kontrolli alati pärast uuenduste tegemist ka menüü toimimist, et vältida potentsiaalse kliendi jaoks olulise info kadumist. Kodulehel olevate linkide toimimist on võimalik manuaalselt kontrollida, aga veebis on olemas ka vastavaid programme. Katkise lingi leidmisel asenda see toimiva lingiga – tegemist on lihtsa ja kiire toiminguga. 

Katkised lingid mõjuvad halvasti veebilehe usaldusväärsusele, kahandades kodulehe positsiooni otsingumootori tulemustes. Kui kahaneb lehe positsioon, kahaneb tõenäoliselt ka kodulehe külastajate ehk uute potentsiaalsete klientide arv. Seega on kodulehe linkide toimimine äärmiselt oluline.

Puhverdamine

Puhverdamine ehk cache on vahend, millega on võimalik luua kodulehest staatiline versioon. Puhverdamine aitab tõsta kodulehe kiirust, kuna kuvab kehva ühenduse korral staatilist versiooni dünaamilise asemel. Tihti lahkuvad kliendid kodulehelt just selle aeglase laadimiskiiruse tõttu, ent puhverdamine aitab probleemi vältida. Kodulehe puhverdamine aitab ennetada ka ootamatuid olukordi, kui koduleht ei toimi või on uuenduste tõttu maas: olles puhverdanud kodulehe viimase versiooni, on võimalik seda probleemi likvideerimise ajal ka külastajatele kuvada. Nii saavad potentsiaalsed kliendid ka hooldustööde ajal kodulehte külastada.

Telli veebihaldus KDM agentuurilt

Kui igakuine kodulehe haldamine tundub tüütu, telli enda kodulehele veebihaldus. Veebihaldus on teenus, mis hoiab kodulehel pidevalt silma peal. Usaldades oma koduleht kogenud KDM agentuuri veebihalduri kätte, ei pea muretsema turvariskide või klientide kaotamise pärast. Meie veebihaldus pakub kvaliteetset ja efektiivset teenust igale ettevõttele, aidates nii kaasa ka ettevõtte eesmärkide täitmisele. 

Küsi veebihalduse pakkumist KDM kodulehelt!