Mobiilirakendused ehk äpid on kasutusel nii meelelahutuseks, äriks, eneseharimiseks, elustiili muutmiseks, reisimise hõlbustamiseks kui ka šoppamiseks. Lisaks on võimalik tellida mobiilirakenduse kaudu ka toit koju – praktiliselt võimaldavad mobiilirakendused teha eluks vajalikke toiminguid vaid nutitelefoni ja internetiühenduse abil. Kui Sinu ettevõttel on soov luua enda mobiilirakendus, panime kirja mõned tähelepanekud, millele äpi tellimisel mõelda.
Mida tuleks jälgida toimiva äpi puhul?
Eesmärgiga luua edukad mobiilirakendused, peab lisaks heale ideele olema ka suurepärane teostus. Mobiilirakenduse kasutaja peab olema äpiga rahul – eriti oluline on see rakenduse algusaegadel, et kasvatada kasutajaskonda ning tuntust. Kui kasutaja on rahul, kutsub ta ka oma lähedasi rakendust kasutama, kui aga äpil esineb puudusi, kaotab rakendus oma kasutajaid. Millele tuleks veel mobiilirakenduse loomisel mõelda?
1. Kas äpp pakub kasutajale mingit väärtust?
Mobiilirakendused on loodud kindla eesmärgiga: näiteks on äpp loodud suhtlusvahendiks, meelelahutuseks, elu lihtsustamiseks või millekski muuks. Milline on Sinu äpi eesmärk, millist probleemi see kasutajate jaoks lahendab? Kui tegemist on lihtsalt lihtsa ajaviitega, mis otseselt ei rikasta oma olemasoluga kasutajate elusid, tasuks mobiilirakenduse idee üle mõelda.
2. Kas äpp toimib erinevate tarkvarasüsteemidega telefonidel?
Eesmärgiga jõuda mobiilirakendusega suurema publikuni, tuleks arvesse võtta ka erinevaid tarkvarasüsteeme ning platvorme. Maksimaalse publikuni jõuavad mobiilirakendused, mis toimivad nii enamlevinud Androidil kui iOSil, sest potentsiaalsete kasutajate hulk on tohutu.
3. Kas äpi disain kohadandub erinevatele ekraanidele?
Tänapäeva nutitelefonide tootevalik on lõpmatu, poeletid on täis erinevaid brände, mis omakorda jagunevad erinevateks mudeliteks. Erinevate mudelitega kaasneb ka erinev nutitelefoni ekraani suurus, mistõttu on edukad mobiilirakendused need, mis sobivad igale telefonile. Lisaks on mobiilirakendused kasutusel ka tahvelarvutites, mis lisab omakorda erinevad rakenduse nõudmised. Sellest tulenevalt tuleks mobiilirakendust enne avalikustamist erinevate operatsioonisüsteemidega ning ekraani suurustega seadmetes testida.
4. Kas äpp on turvaline?
Kasutajate isiklik informatsioon ja sellele kehtivad reeglid on iga-aastaselt üha karmistumas. Reegleid peavad järgima ka mobiilirakendused, mis peavad kaitsma kasutajate andmeid rünnakute eest. Äpi turvalisus on kindlasti tegur, millesse investeerida.
5. Kas kõik äpi funktsioonid toimivad vigadeta?
Edukad mobiilirakendused on usaldusväärsed ja kasutajasõbralikud, mis tähendab, et rakendustes ei tohiks esineda tõrkeid ega probleeme, mis takistavad selle kasutamist. Kui mobiilirakendused on ebamugavad kasutamiseks, ei soovi kasutajad seal oma aega veeta.
Kvaliteetsed mobiilirakendused teostab KDM agentuur
KDM agentuuril on pikaajaline digimaailma kogemus, mille vältel on loodud mobiilirakendusi, veebirakendusi aga teostatud ka teisi digilahendusi. Rakenduste loomisel kasutatakse platvormi üleseid raamistikke React-Native ning Flutter, mis teevad arendusprotsessi kiireks ja efektiivseks.
Võta meiega ühendust ja loome koos mobiilirakendused, mis muudavad maailma!