6 soovitust tootevideo tegemiseks


tootevideo tegemine

Tänapäeva maailmas on toodete ja teenuste konkurents üha tihedam, millest tulenevalt proovivad ettevõtted leida viise konkurentidest eristumiseks. Hästi tehtud tootevideo on suurepärane viis oma toodet reklaamida ning konkurentidest eristuda. Küll aga eeldab edukas tootevideo põhjalikku planeerimist.

Siin on mõned nõuanded suurepärase tootevideo produktsiooni planeerimiseks.

Tootevideo sõnum

Kas Sinu tootevideo eesmärk on siseneda uuele turule, tõsta brändituntust või soovid, et vaataja tunneks või teeks midagi pärast video nägemist? Enne produktsiooni planeerimist on oluline seada endale eesmärk: mida tahan videoga öelda? Ideaalis on tootevideo vähem kui 3 minutit pikk, seega tuleb sõnum edastada kompaktselt, kiirelt ning haaravalt.

Tootevideo produktsioon

Tootevideo on enamat kui toote näitamine või visualiseerimine, videopildis tuleb anda vaatajatele edasi tunne, mõju või toote kasulikkus. Lihtsalt toodet visualiseerides ei teki vaatajal tahet ega vajadust toote järgi. Vaataja peab mõistma toote eeliseid ning tundma nende järele vajadust ka enda elus. Tasub mõelda ka tootevideo valgustusele, taustale ja hääletoonile: kas tahad jätta tõsist, tumedat või rõõmsat, helget muljet?

Kvaliteetne kaameratöö ja produktsioon

Isegi kui tegemist on äärmiselt kvaliteetse ja vajaliku tootega, rikub kuvandi nii tootest kui ettevõttest kehv produktsioon ning kvaliteet. Tootevideo puhul on ettevõttel vaid paar sekundit, et haarata klienti ja seejärel mõni minut, et enda toode ja bränd maha müüa. Kui aga video on kehva kvaliteediga ning olematu produktsiooniga, ei jää ettevõttest head muljet.

Tootevideo lugu

Toimiv tootevideo on haarav ja huvitav, ideaalis ka lühike. Inimeste tähelepanu hajub üha kiiremini, millest tulenevalt on äärmiselt oluline arvestada ka produktsioonis sellega, et oma sõnum tuleb esitada võimalikult huvitavalt ja kiiresti. Enne tootevideo filmimist mõtle valmis lugu, mis tekitaks kliendis huvi ja tahtmise videot vaadata. Hea lugu hõlmab nii ettevõtte väärtusi kui toodet ennast.

Kliendi soovid

Produktsiooni planeerides mõtle enda kliendile: milliseid probleeme toode kliendi jaoks lahendab? Mis emotsioone toode kliendis tekitab? Kui Sinu toode on juba kliendile vajalik, on lihtsam planeerida ka produktsiooni ning alustada turundustegevustega. Kui Su klient veel ei tea, et tal toodet tarvis on, tuleb näha nii tootevideo kui produktsiooni detailse planeerimisega rohkem vaeva. 

Mida ootad kliendilt?

Kas tootevideo eesmärk on anda infot, et varsti on tulemas uus toode turule või on toode juba poodides? Anna kliendile tootevideo lõpus teada, mida temalt ootad, kust ta lisainfo jaoks pöörduda saab või kust toote leiab. Tootevideo ei täida oma eesmärki, kui soovitud tulemus ei jõua kliendini. 

Kõige kindlam on usaldada tootevideo produktsioon kogenud spetsialistide kätte. Kui Sinu ettevõttel on soov luua unikaalne ning edukas tootevideo, võta ühendust KDM agentuuriga. Aitame luua Sinu ettevõtte nägu eduka tootevideo.