Video formaat on muutunud turunduses üheks populaarseimaks turundus suunaks, millega klientide tähelepanu püüda. Üha enam räägitakse videoturundusest, kui täiesti eraldi seisvast turundusvaldkonnast ning starteegiast. seda toetab ka asjaolu, et mitmed sotsiaalmeedia platvormid toetavad just video formaati- Instagram, TikTok, Youtube ja veel mitmed kanalid. Samuti on facebook öelnud välja, et nende algoritmile meeldivad videod ning nende levikut programm soodustab.
Oleme kirja pannud praktilised soovitused reklaamvideo loomiseks. Kui oled videoturundusega alles alustama ning plaanid hakata reklaamvideoid looma, siis kindlasti loe esmalt meie nippe ja soovitusi.
Pane kirja video eesmärk
Videot luues tuleks esmalt mõelda, kellele ja milleks videot loome. Mis on selle suurem eesmärk- kas soovime tutvustada toodet või teenust, tutvustada oma brändi või olla hoopiski mõne valdkonna eestvedaja? Konkreetne eesmärgi sõnastus aitab hoida fookust ning aitab luua täpsemat kava.
Mõtle, millised on tehnilised võimalused
Video loomine protsessina võib olla väga erinev ning suuresti sõltub see tehnikast ning ressurssidest, millega on võimalik videot luua. Esmalt tasuks mõelda, milliseid kaadreid soovid luua ning kus kohas filmimine toimub. Siseruumides ja stuudios on video loomine alati soodsam ja lihtsam, kuid efektsete kaadrite saamiseks tuleks mõelda hoopis droonikaadrite peale. Võimalusi ja valikuid on tänapäeval seinast-seina.
3 esimest sekundit on olulised
Video formaadid muutuvad aina lühemaks ning varasemalt populaarsed olnud mitme minutilised videod enam inimesi ei köida. Kõige efektiivsemad on lühivideod 10-20 sekundit, eriti kui soovid neid levitada sotsiaalmeedias.
Videote puhul on kõige olulisemad 3 esimest sekundit, see on see hetk, kui inimene otsustab, kas vaatab edasi videot või paneb selle kinni. Need sekundid peavad olema huvitekitavad ja paeluvad, sageli kasutatakse ka intrigeerivat strateegiat.
Subtiitrid muudavad video vaatamise mugavaks
Tihtilugu on meil harjumus vaadata videoid ilma hääleta- olles avalikus kohas ei olegi see tihti võimalik. Selleks, et video mõte ja sõnum jõuaks kohale on soovituslik lisada videole alati subtiitrid, kui videos on tekstiline osa. Samuti on tehtud uurimusi, et subtiitrid aitavad inimestel videot kergemini jälgida, tähelepanu ei haju kohe ära.
Videoturundus peaks looma väärtust
Luues videot või alustades videoturundusega tuleks mõelda ka sellele, et mis väärtust video potentsiaalsetele klientidele loob. Miks keegi peaks seda videot vaatama ja mida ta seal saab- see kontrollküsimus aitab.
Vahel võivad ka videod olla huumori eesmärgil ning kui see läheb kokku ettevõtte brändi ja valdkonnaga, siis on see väga hea viis tähelepanu püüdmiseks.
Videoturunduse ja produktsiooniga saab aidata KDM agentuur
KDM agentuuril on pikaajaline digimaailma ja videoturunduse kogemus, mille vältel on loodud mimeid brändivideoid, toodete tutvustusi aga teostatud ka teisi digilahendusi. Lähtume oma töös alati ettevõtte eesmärkidest ning kliendi soovidest.
Võta meiega ühendust ja loome koos videod, mis püüavad pilku!